Hakkımızda

Metropol Eğitim Kurumları 1995 yılından bugüne YÖS ve SAT sınavlarına hazırlık alanlarında, aynı zamanda yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe öğretimi (TÖMER) alanında düzenlediği kurslar, yayıncılık faaliyetleri ve danışmanlık hizmetleri ile yüz binlerce öğrencinin geleceğine yön vermesine katkıda bulunmuş; farklı alanlardaki bir çok kamu kurumuna ve özel kuruluşa eğitim alanında hizmet vererek uzmanlaşmış, edindiği kurumsal kimliği ile yurt içi ve yurt dışında birçok merkezde şubeleri bulunan uluslararası bir eğitim kurumları zinciridir.

Kurumlarımız; düzenlediği kurslar, ürettiği yayınlar ve rehberlik hizmetleri sayesinde sınavlarda üstün başarılar elde eden öğrencilerinin kendisine verdiği gururla; aynı zamanda devlet kurumları, üniversiteler, okullar, uluslararası kuruluşlar ve şirketler vb. kurumlara verdiği hizmetlerin sonucunda kazandığı güvenle, eğitim öğretim alanına bakış açısını sürekli yenileyerek, kurumsal çalışma anlayışını faaliyet gösterdiği tüm alanlarda kendisine görev edinmiştir.

Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen zamanda biriktirdiğimiz deneyim ve edindiğimiz kurumsal bakış açısı, hizmet verdiğimiz tüm alanlardaki her gelişmeyi, zaman içerisinde daha da verimli ve üretken olabilecek şekilde değerlendirmemizi ve iş anlayışımızı sürekli yenilememizi sağlamıştır.

Kurumumuz gelecekte de çağdaş, bilimsel ve ilkeli bakış açısını geliştirerek sürdürecek, paylaşımcı ve katılımcı çalışma anlayışıyla öğrencilere, öğretmenlere, eğitim kurumlarına aynı zamanda da hizmet verdiği tüm kurumlara katkı sunmaya devam edecektir.

Saygılarımızla

 • 1995

  Kuruluş

  Üniversite ve liselere giriş sınavlarına hazırlık alanlarında T.C. vatandaşı ve yabancı uyruklu öğrencilere hizmet vermek üzere kuruluşumuzu gerçekleştirdik.

 • 1998

  Yayıncılık sektörüne giriş

  Biriktirdiğimiz 3 yıllık deneyimin ve hızlı gelişimin sonunda, vizyonumuzu genişleterek yayıncılık sektörüne adım attık.

 • 2000

  Yurt içi şubelerimizin açılışı

  Kurs hizmetleri ve yayıncılık alanında elde etmiş olduğumuz birikimi; Türkiye'de Adana, Samsun, Diyarbakır ve Kırşehir'de şubeler açarak devam ettirdik.

 • 2003

  Yabancı uyruklu öğrenci atılımı

  Ülkemize olan yabancı uyruklu öğrenci talebini artırmak amacıyla, diğer alanlardaki faaliyetlerimiz ikincil plana alarak, kurs ve yayıncılık sektörlerindeki bilgi ve birikimimizi YÖS (Yabancı Öğrenci Sınavları) alanına yoğunlaştırmaya başladık.

 • 2005

  Özelleşme ve yurt dışında ilk temsilcilikler

  Özel öğretim sektöründeki diğer alanlardan tamamen çekilerek, sadece yabancı uyruklu öğrenciler ile yurt dışında öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencilerin Türkiye üniversitelerine kabul süreçlerinde hizmet vermeye başladık ve bu özelleşme sürecini Azerbaycan, Almanya ve iran'da ilk temsilciliklerimizi açarak devam ettirdik.

 • 2008

  Yabancılar için Türkçe açılımı

  Yabancılar uyruklular için Türkiye Türkçe'si alanında, üniversiteler dışında MEB'e bağlı olarak sertifika ve diploma programları düzenlemeye yetkilendirilmiş ilk özel kurum olarak bir ilki gerçekleştirdik. Ayrıca yine bu alanda üniversiteler dışında profesyonel olarak yayın üreten ilk kurum olarak, binlerce yabancı uyruklunun Türkçe öğrenmesine ve kültürümüzü tanımasına olanak sağladık.

 • 2010

  Yurtdışından öğrenci kabul alanında tekleşme

  Hem kurs hizmetleri hem de yayıncılık sektöründe başarılarla geride bıraktığımız 15 yılın ardından, yurtdışından öğrenci kabul alanında onlarca farklı ülkeden öğrencilere kurs ve danışmanlık hizmetleri sunan, yüzlerce farklı türde yayın üreten bir kurum olduk. Binlerce öğrencinin beğeni ve takdirini kazanarak bu alanda tekleştik.

 • 2011

  Yurt içi ve yurtdışında şubeleşme süreci

  Yurt dışından öğrenci kabul alanında, on binlerce yabancı uyruklu ve T.C. vatandaşı öğrencinin geleceğine yön vermesine katkıda bulunarak ulaşılması güç başarılara imza attık ve daha fazla öğrenciye hizmet sunabilmek amacıyla İstanbul, Azerbaycan ve İran'da ilk resmi şubelerimizi açmaya başladık.

 • 2013

  Yurtdışından öğrenci kabul alanında yeni işbirlikleri ve uluslararasılaşma

  Yurtdışından öğrenci kabul alanında kurs ve yayıncılık sektörlerinde elde ettiğimiz başarı, kazandığımız saygı ve güven ile T.C. üniversiteleri, devlet kurumları ve ulusal & uluslararası organizasyonlarla işbirliklerine giderek, bu kurumlara uluslararası olarak danışmanlık, yayıncılık, organizasyon ve lojistik destek hizmetleri sunmaya başladık.

 • 2015

  Yurt içi ve yurt dışında şubeleşme sürecinde büyük adım

  Takdir ve beğeni ile geride bıraktığımız 20 yılın ardından, yoğun istek ve talebe yanıt verebilmek adına yurt içi ve yurt dışında ikinci şube atılımını gerçekleştirdik ve yeni açılan şubelerimizle birlikte 5 ülke, 15 farklı şehirde uluslararası olarak hizmet vermeye başladık.

 • 2017

  Şube ağımızın genişleme dönemi

  2015 yılında başlattığımız uluslararasılaşma ve şubeleşme açılımımız, 2017 yılında da devam ederek yurt içi ve yurt dışında açılan yeni şubelerimizle birlikte 7 ülke ve 21 şubeye ulaştık.

Metropol Danışmanlık ve Organizasyon Hizmetleri

Devlet ve vakıf üniversiteleri ile ulusal ve uluslararası kuruluşlara organizasyon ve danışmanlık desteği.